פרשת השבוע: לך לך

י”א חשון תשע”ט  20 באוקטובר 2018

לכל אדם לך-לך’ האישי שלו | פרשת לך לך

בפתח פרשת השבוע שלנו, אלוהים אומר לאברהם: לך לך מארצך ממולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך”. זהו אחד המשפטים הידועים והדרמטיים במקרא. פסוק המסמל את השליחות הגדולה של אברם, שהופך להיות אברהם אבי האומה.

ערן ברוך הוא מנכ”ל בינ”ה – התנועה ליהדות חברתית.

* השירים: חנה סנש ומשה טבנקין

אחד היה אברהם פרשת לך לך

אברהם מופיע פתאום. אנחנו פוגשים אותו והוא כבר נשוי, וכבר מת עליו אביו, וכבר עזב מזמן את ארצו ומולדתו בדרך לארץ כנען. כשיאמר לו האלוהים “לֶךְ–לְךָ מֵאַרְצְךָ וּמִמּוֹלַדְתְּךָ וּמִבֵּית אָבִיךָ” הוא יורה לו לעשות בדיוק את מה שתכנן לעשות גם כך, בסך הכל יאשר את המצב המצב הקיים.

עמיחי חסון הוא משורר, עורך ועיתונאי. הוא משמש כראש תחום תרבות ויצירה בבית אביחי ואחד מעורכי כתב העת לשירה “משיב הרוח

אתר ליב”א

פרשת לך-לך: אברהם מחפש את האמת

הקב”ה מנחה את אברהם אבינו להתנתק מהארץ שלו, מהמולדת שלו, מבית הוריו כדי שיצליח לגלות יותר את עצמו באופן השלם ביותר

כשמתבוננים בפסוקים אודות דמותו של אברהם אבינו עד התגלותו של ה’ אליו, לא מופיע התייחסות מיוחדת. לעומת זה, חז”ל מתארים לנו רבות כיצד גדל אברהם ולחם באביו, בנמרוד ובעובדי עבודה זרה אחרים, ונזרק לתוך האש וניצל, אך בפסוקים עצמם אין לכך אזכור. 

 הרב הלל מרצבך

אתר ויקיפידיה

פרשת לך לך ואברהם אבינו

הפרשה מספרת על: קריאת אלוהים לאברם (שמאוחר יותר משנה שמו לאברהם) לצאת ממולדתו, ירידה למצרים והתחזות לאחיה של שרי, מריבת רועי אברהם ורועי לוטמלחמת ארבעת המלכים את החמישהמלכי צדק, גירוש הגר ולידת ישמעאל, ברית בין הבתרים, וברית המילה.

 

פרשת לך לך נדודי אבות סימן לבנים

מסעות אברהם בארץ נראים במבט ראשון חסרי הקשר. אך שמציירים אותם על מפה מתברר שאברהם שירטט לזרעו את גבולות הארץ

אברהם (או, נכון לעכשיו, אברם) פותח את הסיפור המיוחד שלנו – סיפורו הארוך של עם ישראל. ואולם אם נתבונן ברצף סיפורי אברהם כמכלול נגלה שהם מורכבים מהרבה סיפורים קצרים ועוקבים, שביניהם לא תמיד יש קשר יציב או הכרחי.

אלון ברנד

אתר מידה

.